O druku etykiet, naklejek i innych rzeczy

ych. Komputerowy zapis cyfrowy pozwala na druk bezpośredni lub poprzez nośnik pośredni. W przypadku występowania nośnika pośredniego obraz znajdujący się na nim jest kasowany i zapisywany na nowo po każdym cyklu drukowania. Ist

O druku etykiet, naklejek i innych rzeczy etykiety spożywcze

Druk cyfrowy w Wikipedii

Druk cyfrowy charakteryzuje się następującymi cechami:

Materiały przeznaczone do druku są dostarczane do urządzenia drukującego w postaci danych komputerowych.
Komputerowy zapis cyfrowy pozwala na druk bezpośredni lub poprzez nośnik pośredni.
W przypadku występowania nośnika pośredniego obraz znajdujący się na nim jest kasowany i zapisywany na nowo po każdym cyklu drukowania.
Istnieje możliwość zmian dowolnych elementów graficznych lub tekstowych dla każdej kolejnej odbitki (personalizacja).
W urządzeniu najczęściej brak formy drukowej (nie dotyczy risografii). Swoistą formą drukową jest sam zapis cyfrowy.
Obraz drukowy tworzony jest w cyfrowej maszynie drukarskiej i to bezpośrednio w miejscu, z którego rozpoczyna się druk.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Druk_cyfrowy


Zlecenia przyjmowane przez drukarnie

Drukarnie przyjmują zlecenia na drukowanie różnego rodzaju książek, informatorów i kalendarzy. Dlatego do samej drukarni oddawany jest tekst, który został bardzo dobrze sprawdzony przez zespół redakcyjny i może zostać od razu wydany. Dzięki temu wykonywanie prac drukarskich przebiega bardzo szybko i bezproblemowo.

Jest to bardzo ważne, aby do samej drukarni trafiał już bardzo dobrze przygotowany tekst, ponieważ w przeciwnym razie trzeba będzie ponosić koszty wprowadzania dodatkowych poprawek przed ostatecznym dokonaniem wydruku nowej książki. Dlatego za oddanie tekstu do druku odpowiadają całe zespoły redakcyjne, które dbają o to, aby drukarnie otrzymywały bardzo jasne zlecenia z wyraźnymi adnotacjami. Natomiast cennik prac drukarskich uzależniony jest od wielkości książek.


Encyklopedia, hasło : PPI

ppi (ang. pixels per inch) ? liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych.

Przy określaniu rozdzielczości obrazów często zamiast jednostki ppi mylnie używa się określenia dpi (ang. dots per inch ? punktów na cal), które odnosi się do rozdzielczości urządzeń drukujących lub naświetlających. Tymczasem są to dwie różne jednostki ? zdjęcie o rozdzielczości 72 ppi można wydrukować na drukarce atramentowej w rozdzielczości 600 dpi ? co w dużym uproszczeniu oznacza, że każdy piksel obrazu będzie na wydruku reprezentowany przez co najmniej 64 punkty1, lecz w rzeczywistości oprogramowanie urządzenia drukującego dokona interpolacji pikseli.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ppi