Taxi i dalekie trasy
Dalekie trasy w taksówce to już nie takie rzadkie zjawisko, coraz więcej biznesmenów decyduje się na taki sposób podróży na spotkania w innym mieście, albo na wyjazdy na lotnisko, nawet za granicą. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ mało kto lubi podróżować komunikacja miejską, zwłaszcza z jej punktualnością i niezawodnością. Dodatkowo przy korzystaniu z komunikacji miejskiej, nie ważne czy jest to pociąg czy autobus, to jesteśmy uzależnienie od rozkładu jazdy oraz przystanków czy też stacji.
Przy wybraniu taksówki nic nie stoi na przeszkodzie, aby taxi podjechała pod wskazane przez nas miejsce i zawiozła nas pod dokładny adres w innym mieście. Dlatego w takim przypadku, cena nie gra roli, ważna jest wygoda i komfort, oraz to, ze mamy pełną kontrolę nad tym kiedy i gdzie pojedziemy.
Definicja transportu drogowego
Transport drogowy ? jedna z gałęzi transportu, w której ładunki i pasażerowie przemieszczają się po drogach lądowych przy pomocy kołowych środków transportu (np. pojazdów samochodowych). Usługi transportowe odbywające się z wykorzystaniem tej gałęzi transportu świadczone są przez przewoźników drogowych.
Do zalet transportu drogowego zalicza się m.in. możliwość dowiezienia ładunku lub pasażera bezpośrednio na miejsce przeznaczenia (wysoka dostępność tzw. zasada ?od drzwi do drzwi?). Natomiast wady to m.in. energochłonność i szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.
Gałąź ta posiada najbardziej rozbudowaną sieć dróg.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_drogowy
Koszty i wygoda
Ceny za taksówkę mogą wydawać się dość spore, w końcu mówimy o przewozie najczęściej jednej osoby (kierowcy nie liczę) z miejsca na miejsce. Za miastowy przejazd autobusem zapłacimy dziesięć razy mniej! Jednak należy sobie uświadomić, ze transport zbiorowy rządzi się swoimi prawami- rozkład jazdy, brak wygód, no i przystanki w określonych miejscach. Natomiast taksówka zawiezie nas pod dom, biuro czy gdzie akurat potrzebujemy. To głównie za wygodę się płaci, jednak taksówki również swoje koszty generują.
Regularne naprawy, przecież auto, którym przewozi się klientów musi być sprawne. Paliwo, co jest w sumie dość oczywiste, no i czas, a co za tym idzie, pensja kierowcy. To wszystko składa się na cenę, którą płacimy po zakończonym kursie. Dlatego biorąc pod uwagę zalety oraz wady takiego sposobu przemieszczania się myślę, że taksówka wypada bardzo pozytywnie.