Najpierw baza, potem dodatki
Urządzenie mieszkania to fajna sprawa, jest tyle rożnych styli i ciekawych dodatków - nic tylko wybierać, decydować i kupować. Niestety często takie podejście kończy się nieciekawie - kasą wyrzuconą w błoto, brakiem harmonii we wnętrzu i kacem moralnym (że się tyle pieniędzy na głupoty wydało). Jak uniknąć tych błędów? Przede wszystkim ważna jest konsekwencja w stylu. Co prawda eklektyczne wnętrza są bardzo fajne, ale naprawdę mało kto potrafi z wyczuciem łączyć style. Najlepiej zdecydować się na jasne kolory ścian (najlepiej białe), dobrze sprawdzi się szarość, drewniana podłoga z bielonego drewna, neutralne płytki. Lubisz kolor? Super - kup kolorowe zasłony, dywany, poduszki, czy też krzesła. Jeśli lubisz szaleć z dodatkami, baza musi być neutralna.
Pranie dywanu
Czyszczenie dywanu może wydawać się bardzo łatwą sprawą - wystarczy odkurzacz i kilka minut czasu oraz pracy przy odkurzaniu. Otóż nic bardziej mylnego ;)
O ile na zwykły kurz czy okruszki z ciastek to rzeczywiście pomaga. Co jednak jeśli dywan zostanie bardziej zabrudzony?
Rzecz jasna wszystko zależy od tego jakiego rodzaju ciężkie zabrudzenia znalazły się na dywanie i z jakiego materiały jest on wykonany.
Najłatwiej czyści się dywany wykonane z materiałów sztucznych mało podatnych na plamy. Wtedy nawet plamy z wina czy kawy nie stanowią wielkiego problemu. Niestety do wyprania takiego dywanu potrzeba nie tylko specjalnych środków (te sypkie z marketów słabo działają) ale i odpowiedniego sprzętu - czyli odkurzacza piorącego lub odkurzacza z funkcją wsysania płynów.
To jest jeszcze nic - największym kłopotem jest suszenie takiego dywanu - przecież nie można zostawić go mokrego na podłodze. A nie każdy ma możliwość wywieszenia dywanu na zewnątrz.
Encyklopedia: Historia Mebli
Pierwsze meble znane były już w neolicie.
Znani meblarze artyści okresu baroku to Jean Goujon, Hugo Sambin, Hans Vredeman de Vries i Ingo Jones.
Bardziej znane style w meblarstwie ? nazwy zapożyczone od władców lub od twórców:
- we Francji: Ludwik XIII, Ludwika XIV, Styl regencji, Ludwika XV, Ludwika XVI, Styl dyrektoriatu, Styl empire, Ludwik Filip, meble Boulle'a
-w Anglii: Tudorów, Stuartów, georgiański, wiktoriański, Sheratona, Adamów, Hepplewhitea, Jacoba, Chippendale'a, Morrisa
-w Niemczech: biedermeier, Thoneta
-w Polsce: Księstwa Warszawskiego, gdańskie, kolbuszowskie
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Meble