Uzębienie to jedna z ważniejszych kwestii o które należy dbać. Dlatego warto poszukać dobrego lekarza, np. i nie martwić się o zęby.
Do dentysty, ale prywatnie
Prywatne leczenie dentystyczne może mocno odbić się na naszej kieszeni, ale ogólnie rzecz biorąc warto przemyśleć sprawę korzystania z usług dentystycznych poza NFZ. Prywatne gabinety mają z reguły nowszy sprzęt oraz bazują na najnowszych materiałach, znieczuleniach oraz innych technikach, które w gabinetach publicznej opieki zdrowotnej są nieco starsze.
Jak wiadomo za nowoczesność trzeba płacić, czasami bardzo słono, ale z drugiej strony, czego się nie robi dla lepszego i szybszego wyleczenia czy efektu w postaci pięknego uśmiechu. Z całą pewnością oszczędzanie na własnym zdrowi nie popłaca na dłuższą metę, więc warto sprawę dobrze przemyśleć. Jakość prywatnie wykonywanych usług dentystycznych jest bardzo dobra, a przecież sami możemy wybrać dobry gabinet, szukając np. opinii w internecie.
Kwestia protetyki stomatologicznej
Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).
Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo-ozębnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in. korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna
Odwlekanie wizyty u dentysty
Czasami kiedy za długo zwlekaliśmy z pójściem do dentysty okazuje się, ze sytuacja jest bardziej poważna niż nam się wydawało. W takich przypadkach proces leczenia nie kończy się jedynie na wypełnieniu ubytku.
Kiedy okaże się, że zebrała się ropa w dziąśle lub zrobił się stan zapalny, dostaniemy antybiotyk, który będziemy musieli brać przez około tydzień. Najczęściej w takim przypadku dostaniemy też skierowanie na prześwietlenie. Przy stanie zapalnym niestety trzeba już podjąć leczenie kanałowe, które do przyjemnych nie należy. Co gorsza jest to również jedna z droższych metod leczenia zębów, więc na prawdę nie warto czekać z wizytą.