Rachunkowość w firmie? Nic trudnego!
Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, z pewnością sen z powiem spędza Ci prowadzenie księgowości firmy. Jest to zajęcie wymagające dużej dokładności, terminowości, a także znajomości przepisów prawa. Jeśli dziedzina ta jest Twoją słabą stroną, możesz skorzystać z różnego rodzaju szkoleń z prowadzenia księgowości. Są to zarówno szkolenia kilkudniowe, weekendowe, jak i szkoły kilkuletnie. Możesz także zaopatrzyć się w specjalistyczne poradniki, które pomogą Ci zdobyć informację z tego zakresu. Zdobywając fachową wiedzę będziesz mógł w sposób profesjonalny i bezpieczny zarządzać księgowością swojej firmy, a żadna kontrola nie będzie dla Ciebie stresem.
Dobre biuro rachunkowe
Coraz więcej firm korzysta z usług biur rachunkowych, które stwarzają przed nimi nowe możliwości i pozwalają ograniczyć koszty prowadzenia księgowości firmy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku mniejszych firm, które nie posiadają wieku skomplikowanych operacji do zaksięgowania i mogą swobodnie zarządzać swoimi finansami. Aby mieć pewność, że usługi świadczone przez takie biuro są na odpowiednim poziomie, warto wybrać taką firmę, która posiada odpowiednią renomę i jest ceniona przez wiele osób. Warto w tym celu popytać znajomych lub poszukać dodatkowych informacji i przeanalizować różne możliwości. Dobre biuro rachunkowe zapewni nam spokój i komfort.
Co to jest kredyt inwestycyjny?
Kredyt inwestycyjny ? kredyt bankowy przeznaczany na finansowanie realizowanych przez kredytobiorcę przedsięwzięć, których celem jest odtworzenie, modernizacja lub powiększenie wartości majątku trwałego, jak również zakup wartości niematerialnych i prawnych bądź nabycie udziałów w przedsiębiorstwach lub długoterminowych papierów wartościowych.
Warunkiem uzyskania kredytu inwestycyjnego jest pozytywny wynik prowadzonej przez bank analizy ekonomiczno-finansowej kredytowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego. Udzielając kredytów inwestycyjnych, bank zwykle wymaga udziału własnego przedsiębiorstwa, co redukuje ryzyko kredytowe ponoszone przez bank. Większe kredyty inwestycyjne często mają formę kredytów konsorcjalnych.
Kwota kredytu może zostać przekazana kredytobiorcy od razu w całości. Kredyt inwestycyjny może także być wypłacany w transzach lub mieć formę linii kredytowej. W pierwszym przypadku uruchamianie kolejnych transz jest zwykle warunkowane spełnieniem zobowiązań umownych. W drugim przypadku ? linii kredytowej ? umowa kredytowa nie precyzuje obowiązujących terminów i kwot wypłat środków.
Kredyt inwestycyjny udzielany jest na ogół na dłuższe okresy, a schematy spłat mogą być następujące:
równe raty kapitałowe, co jest równoważne malejącym ratom sumarycznym, gdyż odsetki są naliczane od coraz niższego kapitału;
równe raty sumaryczne (raty annuitetowe).
W zależności od umowy z bankiem, istnieje też możliwość jednorazowej spłaty kapitału w dacie zapadalności kredytu (ang. bullet repayment) lub przyjęcie nieregularnego schematu spłat kapitału, ustalonego indywidualnie dla danego kredytu.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_inwestycyjny