Czym jest galanteria? Wikipedia wyjaśnia
Galanteria ? najczęściej tym terminem są określane niewielkie wyroby mające charakter zdobniczy lub dodatkowy do odzieży. Pierwotnie, jako uzupełnienie ubraniowe, wytwarzane były ze skóry i tkanin w połączeniu z ozdobami, jak np. kamieniami, metalami drogocennymi i in. Przykładem mogą być wstążki, koronki, rękawiczki, paski, torebki itp. Rozróżnia się dla tego typu przedmiotów galanterię damską i męską. Wyroby te są sprzedawane w sklepach galanteryjnych, potocznie nazywanych skrótowo i nieprecyzyjnie galanteriami.
Termin ten jest również używany w odniesieniu do innych drobnych uzupełniających lub dodatkowych wyrobów powstających w związku z podstawową produkcją jakiejś branży przemysłowej albo jako dodatki do konkretnych wyrobów przemysłowych. Może to być np. galanteria metalowa, samochodowa, mleczarska, wędliniarska i in.
Określenie to jest też stosowane w obszarze stosunków międzyludzkich i oznacza wyszukaną uprzejmość, zwłaszcza wobec kobiet.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Galanteria
Dlaczego nie warto inwestować w używane ubrania?
Zaopatrywanie się w ubrania w tak zwanych second handach jest coraz bardziej popularne. Dzięki temu, że możliwe jest kupowanie używanych ubrań, można naprawdę wiele zaoszczędzić. W niektórych przypadkach może okazać się to nieopłacalne, gdyż używane ubrania nieraz noszą ślady eksploatacji lub są po prostu zniszczone. Takie usterki są zazwyczaj dość trudne do usunięcia i jest to przyczyną, dla której sporo osób decyduje się na oddanie takiego znoszonego elementu garderoby.
Co więcej, bardzo często podczas zakupu nie widzimy zniszczonego elementu. Wtedy zakup takiego ubrania jest zupełnie nieopłacalny. Z drugiej strony, długotrwałe oglądanie wybranego przez nas ubrania wydaje się być niemożliwe w tych warunkach zakupu.
Kwestia podkoszulku w Wikipedii
Podkoszulek (podkoszulka) ? element odzieży, noszony najczęściej przez mężczyzn. Zasadniczo zaliczany jest do bielizny i w podstawowym zastosowaniu noszony bywa pod koszulą (stąd nazwa). Klasyczny podkoszulek, zazwyczaj z cienkiej białej bawełny, okrywa jedynie tors, nie ma rękawów i ma dość głębokie wycięcie pod szyją; nieco przypomina swym kształtem dużą literę A, przez co w krajach anglojęzycznych nazywany często A-shirt, w odróżnieniu od T-shirt. Czasem podkoszulki wykonywane są nie z jednolitej tkaniny bawełnianej, tylko np. z siatki o dość dużych oczkach. Istnieją także podkoszulki z długim rękawem, noszone pod koszulę dla ochrony przed zimnem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podkoszulek