Termoaktywne a zwykłe
Firmowe ciuchy sportowe mogą wydawać się przereklamowanie, jednak warto chociaż raz spróbować sobie porównać zwykłą bawełnianą koszulkę i koszulkę termoaktywną renomowanej firmy. Wyniki takiego porównania pokażą czy konkretnie dla Ciebie koszulka z wyższej półki jest potrzebna, anie każdy takich potrzebuje. Z pewnością odzież termoaktywna jest polecana dla osób ćwiczących dużo i intensywnie.
Ludzie, którzy obficie się pocą podczas wysiłku powinni raczej w takie ubranie, a nawet bieliznę, zainwestować. Zmniejsz ona odczucie dyskomfortu, a bielizna pomoże zachować większą higienę podczas długiego wysiłku fizycznego
Encyklopedia: Zastosowanie bielizny termoaktywnej
Bielizna ta jest zwykle stosowana jako najbliższa ciału warstwa ubraniowa w połączeniu z bluzami wykonanymi z dzianin ociepleniowych typu polartec, zapewniających odpowiednią izolację cieplną od otoczenia oraz kurtkami wykonanymi z membran półprzepuszczalnych w rodzaju Gore-Texu, zapewniającymi z kolei ochronę od wiatru i deszczu. Zdarza się, że po cięższym treningu sportowym bielizna termoaktywna pozostaje sucha, a jednocześnie pozostałe dwie warstwy robią się wilgotne od nie do końca usuniętego potu.
Bielizna termoaktywna jest stosowana w sportach ekstremalnych, turystyce, łowiectwie, jeździectwie, w oddziałach specjalnych wojska, policji i straży pożarnej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna
Materiał coolmax
Coolmax ? opracowane przez koncern DuPont nowoczesne włókno poliestrowe przeznaczone do produkcji bielizny termoaktywnej. Jest to również zarejestrowany znak towarowy tego koncernu. Jego głównym zadaniem jest zapewnianie dobrej wentylacji ciała i utrzymywanie suchej powierzchni skóry. Włókno Coolmax posiada przekrój złożony z czterech lub sześciu okręgów, pomiędzy którymi znajdują się przewężenia. Taka budowa włókna zapewnia znacznie lepszą, w porównaniu do włókien naturalnych (np. bawełny), oddychalność oraz odprowadzanie wilgoci z powierzchni ciała.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Coolmax