Stosowanie suplementów w sporcie

mineralnymi. Rozcieńczane wodą lub mlekiem. Sportowe batony ? Dostępne w sklepach dla sportowców. Najczęściej zawierają duże ilości białka i/lub węglowodanów, niekiedy z dodatkiem tłuszczy. Wzbogacane witaminami i składnikami

Stosowanie suplementów w sporcie

Rodzaje odżywek w Wikipedii

Płynne suplementy ? składają się głównie z węglowodanów (50-70 %), białka (20 %), czasem z niską zawartością tłuszczu. Wzbogacane witaminami i składnikami mineralnymi. Rozcieńczane wodą lub mlekiem.

Sportowe batony ? Dostępne w sklepach dla sportowców. Najczęściej zawierają duże ilości białka i/lub węglowodanów, niekiedy z dodatkiem tłuszczy. Wzbogacane witaminami i składnikami mineralnymi. Stosowane jako przekąska między posiłkami, posiłek przed treningiem, uzupełnienie strat po wysiłku. Jeżeli w składzie występuje L-karnityna, chrom lub wyciąg z garcynia Cambogia, pomagają spalać tkankę tłuszczową, redukować masę ciała oraz zmniejszają apetyt.

Żele węglowodanowe ? składają się głównie z węglowodanów (60-70 %), oraz nieznacznych ilości białka i tłuszczu w opakowaniu do wyciskania. Z dodatkiem BCAA, antyoksydantów, kofeiny, L-karnityny, minerałów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)


Definicja suplementu sportowego - Wikipedia

Suplementy sportowe są uzupełnieniem diety. Sprzedawane w sklepach posiadają status "dietetycznych środków spożywczych", potwierdzony specjalnymi atestami. Głównymi zaletami suplementów są zbilansowany i dokładnie podany skład oraz prosty sposób przyrządzania. Suplementy często stosowane są przez kulturystów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)


Masa mięśniowa, fitness czy rowerek?

Ćwiczenie na siłowni to nie tylko rozbudowa masy mięśniowej, ale również wiele innych rodzajów ćwiczeń. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj efektów chcemy uzyskać. Od ćwiczeń odchudzających, przez kardiologiczne, aż po rozciągające. Każdy z tych rodzajów ćwiczeń wymaga nieco innego podejścia do diety i suplementacji.

Dużo ćwicząc na bieżni czy rowerku zużyjemy więcej węglowodanów, także nasza dieta powinna być w nie bogata,a podczas samego treningu warto je uzupełniać. Z kolei przy ćwiczeniach typu fitness przyda się większa suplementacja białka i dieta nisko-tłuszczowa,