Wybieramy kardiologa
Wybór kardiologa nie jest prostą sprawą i czasami nie jest w ogóle możliwy. Jeśli mieszkamy w małych miejscowościach, mamy do dyspozycji na przykład jedną przychodnię i szpital. Może się zdarzyć, że w obu tych placówkach przyjmuje ten sam kardiolog. Warto wtedy zainteresować się innymi placówkami i zapoznać się z ich listą choćby w internecie. Dzięki temu ma się szansę poprawy jakości leczenia i skonsultowania jednej opinii z drugą. Wybór najlepszego kardiologa w mieście jest już łatwy. Ma się do dyspozycji bardzo dużo placówek medycznych, które mają w ofercie specjalistów z przeróżnych dziedzin medycyny. Jednym ze sposobem weryfikacji lekarza jest choćby sprawdzenie opinii w internecie.
edytuj kod- cytat z Wikipedii
U koni przede wszystkim zapalenia mięśnia sercowego odgrywa rolę w związku z chorobami infekcyjnymi, myokardią związaną z odżywianiem i wymianą substancji, niedomaganiem zastawek serca (przede wszystkim niewydolność zastawki aorty) i zakłóceniami rytmu serca.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog
Pierwszym wczesnym urządzeniem do bezkrwawego mierzenia
Pierwszym wczesnym urządzeniem do bezkrwawego mierzenia ciśnienia krwi był sfigmograf skonstruowany przez niemieckiego fizjologa Karla von Vierordta (1818-1884). Pierwszy sfigmomanometr został wynaleziony przez austriackiego patologa Samuela Siegfrieda Karla Rittera von Bascha (1837-1905). W 1896 włoski lekarz Scipione Riva-Rocci opisał prosty przyrząd do mierzenia ciśnienia krwi z mankietem nakładanym na ramię, który został udoskonalony przez Harveya Williamsa Cushinga. Metoda pomiarowa została rozwinięta w 1905 przez lekarza wojskowego Mikołaja Siergiejewicza Korotkowa. Pomiar wykonywany metodą Riva-Rocci nazywany jest RR. Obecnie powszechnie stosuje się pomiar ciśnienia metodą Korotkowa, niewłaściwie określany również jako RR.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog