Dźwignice Podział dźwignic i kilka faktów z Wikipedii
Do najprostszych z nich należała dźwignia prosta, żuraw i kołowrót studzienny. Żuraw studzienny swoją sylwetką przypomina żurawie budowlane, bez których trudno sobie dzisiaj wyobrazić jakąkolwiek budowę.
W klasycznej literaturze na temat dźwignic wyróżnia się termin dźwignicy prostej (zbudowanej z jednej podstawowej części składowej) oraz dźwignicy złożonej (zbudowanej z kilku takich części). Jako podstawowe części składowe określane jako dźwignice proste wyróżnia się:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dźwignice
Dlaczego powstały firmy wynajmujące podnośniki?
Dlaczego powstały firmy wynajmujące podnośniki koszowe oraz zwyżki? Odpowiedź jest bardzo prosta, ludzie którzy na co dzień nie mają do czynienia z branżą budowlaną lub remontową nie posiadają takiego podnośnika.
Jednak czasami każdy musi wykonać pewną pracę na wysokościach, czy to posiadając własną działalność gospodarczą lub wokół własnego domu. Podnośnik koszowy może być idealnym rozwiązaniem do mycia okien w biurowcu, do montażu monitoringu, przycinania gałęzi lub nawet, w skrajnych przypadkach, do ratowania zwierząt.
Cytat z Wikipedii, hasło: Podnośnik koszowy
Podnośnik koszowy ? urządzenie dźwignicowe w postaci platformy lub kosza na końcu hydraulicznego ramienia. Często występuje jako kołowy pojazd mechaniczny (ramię zamontowane na ciężarówce). Używany w sadownictwie, do czyszczenia okien, malowania budynków, na budowie, a także przez straż pożarną.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podnośnik_koszowy