Zakupy z taxi
Coraz więcej firm taksówkarskich oferuję podwożenie zakupów pod wskazany adres, oczywiście jest to usługa mająca zastosowanie jedynie w większych aglomeracjach i centrach miast, jednak od paru lat już funkcjonuje na naszym rynku. Jakby nie patrzeć podczas imprezy zawsze coś się skończy,a to przekąski, sok czy inne wyskokowe napoje. Najczęściej jednak, gdy imprezowicze zorientują się, ze czegoś brakuje to nikt nie może już po to pojechać.
Usługa zazwyczaj nie jest płatna więcej niż standardowy przewóz, czyli zapłacimy tyle ile za kurs od sklepu do miejsca docelowego. Plus oczywiście pieniądze za same zakupy.
Uber w Polsce - rewolucja?
Ostatnio całkiem głośno było o aplikacji Uber. Nagłówki krzyczały już z daleka - że rewolucja, że postrach korporacji taksówkarskich, że wreszcie słynny na całym świecie Uber wchodzi nad Wisłę (w sumie to dosłownie, bo usługa póki co dostępna jest tylko w Warszawie). O co tyle krzyku? Aplikacja działa całkiem prosto - w teorii każdy kierowca może oferować przejazdy, co poprawia konkurencyjność na rynku i daje możliwość dorobienia. Niektórzy bardzo sobie Uber chwalą, niektórzy bardzo na niego narzekają. Klienci dostają niższe ceny, ale za to za kółkiem nie siedzi profesjonalny taksówkarz, samochód też nie musi być w perfekcyjnym stanie technicznym. Krotko mówiąc - jest to pewne ryzyko, ponieważ Uber żadnej odpowiedzialności na siebie nie bierze. Co, by jednak nie mówić, wzrost konkurencyjności jest zawsze zjawiskiem pozytywnym dla klientów, nie ma więc co narzekać. Można też sobie bez problemu dorobić, ponieważ to od ciebie zależy w jakich godzinach chcesz oferować przejazd i w każdej chwili możesz po prostu zrezygnować. Czy Uber sprawdzi się w naszym kraju? Z czasem się okaże.
Jak działa taksometr
Taksometr ? w przeszłości mechaniczny a obecnie elektroniczny przyrząd pomiarowy instalowany w pojazdach służących do usługowego prowadzenia działalności w zakresie przewozu osób i ładunków (taksówkach). Taksometry służą do obliczania (według ustalonych taryf) należności za długość drogi przebytej przez taksówkę lub za czas wynajęcia tej taksówki. Wyróżniamy dwa systemy naliczania opłaty za kurs: system S i system D.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr