Fotele przeznaczone do gabinetów dentystycznych
Gabinety dentystyczne są szczególnego rodzaju gabinetami medycznymi. Dzieje się tak dlatego, że wprawdzie leczenie zębów nie jest poważnym zabiegiem, ale jego przeprowadzenie wymaga czasami posiadania kilku narzędzi, które muszą być wykorzystywane w odpowiedniej kolejności. Wśród narzędzi przeznaczonych do gabinetów dentystycznych znajdują się narzędzia wykorzystywane podczas wykonywania przeglądu dentystycznego oraz narzędzia przeznaczone do borowania zębów i nakładania wypełnień. Oprócz tego dentyści zamawiają do swoich gabinetów odpowiednie sprzęty służące na przykład do robienia zdjęć rtg bardziej nietypowych zębów. Równie ważne jest, aby pacjenci mogli podczas wykonywania zabiegów znajdować się na wygodnych i bezpiecznych fotelach.
Najlepsze artykuły medyczne
Osoby prowadzące przychodnie sięgają po sprawdzone artykuły medyczne. Mogą ich wyszukiwać na stronach internetowych prowadzonych przez producentów leków oraz w specjalnych informatorach przygotowywanych dla właścicieli przychodni. O tym, jakie artykuły medyczne należą do najlepszych będą mogli dowiedzieć się podczas szkoleń organizowanych przez przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia. Z czasem przekonają się, jakie artykuły medyczne są najlepsze dla ich pacjentów. Będą także zajmowali się sprowadzaniem specjalistycznych artykułów medycznych do tych przychodni, które zajmują się leczeniem bardziej poważnych chorób, wymagających specjalistycznego leczenia i konsultacji kilku lekarzy.
O igle chirurgicznej
Igła chirurgiczna - narzędzie chirurgiczne służące do łączenia tkanek przy pomocy nici chirurgicznych, połączenia takie noszą nazwę szwów.
Zazwyczaj igły chirurgiczne są wygięte w kształt łuku - wycinka okręgu (np. 1/2, 3/8, 1/4, 5/8 okręgu), choć ich kształt może być prosty (taką igłą szyjemy ręcznie), istnieją też igły typu "łyżwa" lub igły typu "J". Różnice występują także w wielkości i przekroju, zależnie od tkanki łączonej za pomocą szwów. Łączenie igły z nicią chirurgiczną odbywało się niegdyś poprzez uszko bądź automatyczny zatrzask, w który wkłada się nić (niekiedy spotykamy taką metodę do dziś, choć należy to już do rzadkości).
Igły do szycia skóry są w przekroju trójkątne, niezbyt zagięte i zazwyczaj stosunkowo duże (choć zdarzają się wyjątki). Igły do szycia narządów wewnętrznych mają najczęściej przekrój kolisty i są mniejsze, a także bardziej zagięte, a nawet w kształcie półkola.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ig%C5%82a_chirurgiczna