Ciekawy temat - japońskie ubikacje
Ubikacje w Japonii: istnieją dwa rodzaje ubikacji powszechnie spotykanych w Japonii. Pierwszy i zarazem najstarszy to prosta ubikacja kucana, która nadal jest powszechna wśród ubikacji publicznych. Po II wojnie światowej upowszechnił się drugi rodzaj: współczesne muszle klozetowe (ubikacje w stylu zachodnim) i pisuary. Obecnie szczytem techniki dla ubikacji w stylu zachodnim jest połączenie muszli klozetowej z bidetem. Według danych z 2004 roku są one zainstalowane w ponad połowie japońskich gospodarstw domowych345. W Japonii ten typ ubikacji jest popularnie nazywany washletem (jap. ??????? woshuretto?), po marce Toto Ltd., i posiada zaawansowane wyposażenie, które jest rzadko spotykane poza Azją. W zależności od konkretnego modelu washlet taki może być zaprojektowany do: automatycznego podnoszenia i opuszczania deski sedesowej; mycia odbytu lub sromu; suszenia ciepłym powietrzem; samoczynnego spłukiwania.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacje_w_Japonii
Mechaniczne szorowanie
Używając wykładzin dywanowych nadajemy pomieszczeniu ciepłą, miłą atmosferę. Wykładzina dywanowa ociepla i wytłumia hałas. Polecana jest do pokoi dziecinnych, oraz do mieszkań w blokach. Co zrobić jednak w przypadku zabrudzenia? Dostępne jest wiele środków czyszczących, ale tylko niewiele z nich jest tak naprawdę skutecznych, oraz działa tylko na poszczególne rodzaje plam. Profesjonalne pranie wykładzin oferowane przez firmy czyszczące odbywa się nie tylko przy pomocy chemicznych środków oddziałujących bezpośrednio na plamę, ale także przy użyciu odpowiednich narzędzi pozwalających na lepszą penetrację włókien wykładziny. Specjalistyczne odkurzacze piorące czyszczą chemicznie wykładzinę, po czym odsysają brud bezpośrednio z powierzchni, co skraca czas schnięcia. Możliwe też jest mechaniczne szorowanie, czyli tak zwane szamponowanie wykładziny, co pozwala dokładnie usunąć nawet najbardziej oporną plamę. Pranie wykładzin przy pomocy odpowiednich narzędzi pozwala bardzo szybko pozbyć się szpecących przebarwień, plam po napojach, czy problemu, jaki ma każdy młody rodzić - plasteliny spomiędzy włókien wykładziny dywanowej. Po takim zabiegu podłoga wygląda, jakby dopiero co była położona.
Zimowe porządki
Okres zimowy nie sprzyja robieniu porządków wokół domu, ale domownicy mogą zajmować się sprzątaniem domowych pomieszczeń. Takie porządki robione są głównie przed świętami Bożego Narodzenia oraz w trakcie ferii zimowych. W czasie zimowych mrozów wprawdzie nie można myć okien na zewnątrz, jednak można je myć od wewnętrznej strony, a także czyścić żaluzje i ścierać kurze z parapetów. Dzięki temu w domowych pomieszczeniach będzie panował przyjemny zapach, wzmacniany poprzez dokładne ścieranie kurzu ze wszystkich szafek przy użyciu specjalnych środków kupowanych w sklepach ogólnobranżowych. Przez cały rok można także dokładnie czyścić kuchnię i łazienkę, a znoszenie świątecznych ozdób sprzyja robieniu porządków na strychu.