O bezpieczeństwie i wspinaczce

o wyzwania, a ponadto jeśli już zdecydujemy się to zrobić, powinniśmy koniecznie zadbać o odpowiednie przygotowanie i zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt oraz inne rzeczy. Najlepiej będzie wynająć instruktora, który nauczy nas właśc

O bezpieczeństwie i wspinaczce

Jak zorganizować wspinaczkę?

Wspinaczka po górach to wspaniały sport, który dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy może podjąć się takiego wyzwania, a ponadto jeśli już zdecydujemy się to zrobić, powinniśmy koniecznie zadbać o odpowiednie przygotowanie i zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt oraz inne rzeczy. Najlepiej będzie wynająć instruktora, który nauczy nas właściwych technik oraz opowie co nieco o tym sporcie, dzięki czemu lepiej zrozumiemy jego zasady i dowiemy się, jak należy go uprawiać, by zadbać o swoje bezpieczeństwo i nie sprawić sobie żadnych problemów. Z taką osobą możemy skontaktować się już na kilka dni przed wyjazdem i zarezerwować konkretny dzień.


Jak zorganizować górskie wakacje?

Miejscowości górskie to świetny wybór na wakacje dla wielu osób. Najbardziej taka propozycja spodoba się z pewnością tym, którzy lubią silne emocje oraz czynnie uprawiają różne sporty. Tylko w takim miejscu możemy oddawać się wspinaczce, jednak warto się do tego odpowiednio przygotować i zaplanować wszystko już przed wyjazdem. Warto sprawdzić odpowiednie miejsca oraz dowiedzieć się, co należy ze sobą zabrać, ponieważ dzięki temu wszystko przebiegnie bez problemów i zakłóceń. Wspinanie sie po górach to rozrywka dla wytrwałych, jednak jest to z pewnością niezapomniane przeżycie, którego warto doświadczyć. Można na taką trakcję wybrać się samemu lub w towarzystwie innej osoby.


To MUSISZ wiedzieć

Początkowo zaburzenia dotyczą pracy ośrodkowego układu nerwowego. Występuje pogorszenie przypominania, koncentracji, refleksu i spostrzegawczości. Somatycznie następuje wzrost tętna i ciśnienia krwi, co jest reakcją samoobronną organizmu. Następnie przychodzi osłabienie serca i spadek ciśnienia krwi, co prowadzi do omdlenia. Ponadto następuje utrata szeregu podstawowych funkcji organizmu, m.in. pogorszenie zdolności do rozmnażania (powyżej około 4500 m n.p.m.), utrata wagi (nawet do 1 kilograma tygodniowo), nie dająca się skompensować prawidłowym odżywianiem. Zwiększa się ilość erytrocytów we krwi co powoduje jej zagęszczenie, a stosowanie dużych dawek aspiryny w celu jej rozrzedzenia może spowodować owrzodzenie układu pokarmowego.

Klasycznymi objawami ostrego stanu są:

obrzęk płuc
obrzęk mózgu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_wysoko%C5%9Bciowa