Brytyjski ogród
Park angielski miał charakter nastrojowo-sentymentalny z elementami architektury sztucznie nawiązującej do przeszłości, np. sztuczne ruiny, obeliski, świątynie (folly), naśladujące gotyckie lub antyczne budowle. Ogrodnicy wykorzystywali naturalne warunki miejsca, w którym zakładali ogród. Unikali też płotów oraz parkanów. Zamiast sztucznych ogrodzeń pojawiły się skały, żywopłoty oraz strumienie.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_angielski
W razie czego zawsze jest specjalista
Przy planowaniu, jak ma wyglądać nasz ogród, dobrze jest przede wszystkim określić ile czasu możemy na to poświęcić. Nie warto dobierać efektownych roślin, ale wymagających specjalnej pielęgnacji, jeśli nie będziemy mieć na to odpowiednich zasobów, zarówno materialnych, jak i czasowych.
Dopasujmy się również do tego, jaką mamy przestrzeń do dyspozycji. Chociażby ogrody w stylu japońskim wymagają dużej przestrzeni. Gdy odpowiemy sobie na wszystkie nurtujące nas pytania, dobrze byłoby rozważyć opcję skorzystania z pomocy ogrodnika.
Ogród jako dodatkowa przestrzeń
Posiadanie ogrodu to niewątpliwa zaleta każdej nieruchomości. Chyba każdy lubi być otoczony zielenią i naturą, nie każdy jednak potrafi taka przestrzeń dobrze urządzić. Ogród należy traktować jak pomieszczenie w domu. Każdy ogród, duży i mały można urządzić na wiele wspaniałych sposobów. I tylko od wyobraźni i umiejętności urządzającego zależy jaki styl czy też fason obierze. Dobre zorganizowane przestrzeni w ogrodzie może pomóc nam się zrelaksować po długim dniu w pracy i odpocząć przed kolejnymi wyzwaniami, które stawia życie.