Dobroć i cierpliwość
Z punktu widzenia personelu domu spokojnej starości trzeba na prawdę wiele cierpliwości, aby dogodzić jego pensjonariuszom. Praca wymaga wręcz morza zrozumienia oraz cierpliwości. Sami zresztą wiemy jakie osoby starsze potrafią być uparte.
Nie bez powodu mówi się, że ze starszym to jak z dzieckiem, czasami po prostu nie da się przetłumaczyć. Dlatego tak ważna jest całodobowa opieka nad takimi osoba, opieka której często nie jesteśmy w stanie zapewnić sami. Dobry dom starców ma przeszkolony personel, który bez problemu radzi sobie w najgorszych sytuacjach.
O rehabilitacji z Wikipedii
Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.
Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna
Osoba starsza w rodzinie
Samodzielna opieka nad starszym tatą czy mamą bywa uciążliwa. Lista rzeczy w których trzeba pomóc swojemu rodzicowi rośnie z każdym rokiem, a dzisiejszy tryb życia często uniemożliwia nam na odpowiedni stopień opieki.
Dochodzi jeszcze kwestia zabiegów rehabilitacyjnych, których nie wykonamy o własnych siłach, b możemy zaszkodzić, a nie pomóc. Często również sami mamy dość zabiegów pielęgnacyjnych, co może niekorzystnie odbić się na relacjach, a nawet doprowadzić do dłuższych sprzeczek, które nie są dla nikogo miłe.