Medycyna niekonwencjonalna w praktyce
Medycyna alternatywna zazwyczaj spotyka się z krytyką ze strony środowisk lekarskich. Zdarzają się jednak sytuacje, w których sposoby leczenia wykorzystywane przez lekarzy zawodzą, a pacjent pozostaje bezsilny w walce z chorobami i dolegliwościami. Szeroki zakres dziedzin, które obejmuje medycyna niekonwencjonalna, pozwala niejednokrotnie na uśmierzenie bólu lub nawet całkowite wyleczenie. Dowodem na to są relacje wielu osób, które zostały wyleczone na przykład za pomocą ziół lub innych składników naturalnych. Jeśli więc borykamy się z bezsennością, depresją czy alergią, a medycyna konwencjonalna jak do tej pory nie przyniosła nam ulgi, warto zainteresować się innymi metodami leczenia.
Medycyna alternatywna jako broń w walce z chorobami skóry
Choroby skóry dotykają bardzo dużą część naszego społeczeństwa. Mogą one nieść za sobą negatywne skutki nie tylko estetyczne, ale także zdrowotne, mające wpływ na cały nasz organizm. Do najczęściej spotykanych chorób skóry wliczamy trądzik, egzemę, łuszczycę, a także atopowe zapalenie skóry. Często są one spowodowane niewłaściwą dietą, która powoduje zatrucie naszego organizmu toksynami. Z pomocą przychodzi nam medycyna niekonwencjonalna, która obejmuje swoim zakresem takie dziedziny jak terapia kolorami i ziołami. Często powodują one znaczną poprawę stanu skóry lub jej całkowite wyleczenie. Z pewnością warto jest sięgnąć po te metody, zanim zaczniemy faszerować swój organizm kolejnymi lekami syntetycznymi.
Choroba - co to takiego?
Niedawno zaproponowano nową definicję choroby:
Choroba jest takim stanem organizmu, kiedy to czujemy się źle, a owego złego samopoczucia nie można jednak powiązać z krótkotrwałym, przejściowym uwarunkowaniem psychologicznym lub bytowym, lecz z dolegliwościami wywołanymi przez zmiany strukturalne lub zmienioną czynność organizmu. Przez dolegliwości rozumiemy przy tym doznania, które są przejawem nieprawidłowych zmian struktury organizmu lub zaburzeń regulacji funkcji narządów.
W definicji tej jest mowa o zmianach struktury organizmu wynikających z:
błędów w zapisie genetycznym na wzorzec organizmu;
programie na rozwój embrionalny organizmu, przekazywanym także genetycznie;
zaprogramowanych mechanizmach reakcji na ingerencję zewnętrzną, co dotyczy w szczególności reakcji układu immunologicznego;
ekspozycji na szkodliwe czynniki zewnętrzne tak znaczne, iż przekraczają zdolności adaptacyjne ustroju.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba