Kilka słów o olejach

było - obecnie standardem jest wyposażenie samochodu w komputer pokładowy pokazujący na żywo parametry pracy auta. O ile obecne samochody nie mają problemów z powodu korozji elektroniki to już w autach z lat dziewięćdziesiątych

Kilka słów o olejach

Co powoduje uszkodzenie elektroniki w aucie?

Współczesne samochody są naszpikowane elektroniką. Samo sterowanie silnikiem odbywa się w pełni elektronicznie od wielu lat. Mało by tego było - obecnie standardem jest wyposażenie samochodu w komputer pokładowy pokazujący na żywo parametry pracy auta.

O ile obecne samochody nie mają problemów z powodu korozji elektroniki to już w autach z lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wielu jest to bolączka dość powszechna. Największą bolączką i najkosztowniejszym problemem jest zniszczenie układu sterującego wtryskiem silnika (ECU). Problem jest to tyle duży, że taki układ jak nowy kosztuje kilka tysięcy złotych - co często przekracza wartość samego samochodu.

Warto zabezpieczyć się przed uszkodzeniem komputera wtryskowego poprzez wymianę kondensatorów i zabezpieczenie antykorozyjne płytki. Obie te sprawy są bardzo istotne - stare kondensatory mają tendencje do uszkodzenia i wylania elektrolitu co skutkuje uszkodzeniem całego układu. Natomiast po ich wymianie i lutowaniu uszkadza się warstwę antykorozyjną - co w dłuższym okresie czasu może prowadzić do korozji i również uszkodzenia układu. Więc warto psiknąć go jakimś dobrym środkiem.


Co to jest olej penetrujący?

Czym jest ten tajemniczy olej penetrujący i na czym polega owo penetrowanie?

Każdy kto miał okazję popracować pod podwoziem samochodu wie jakim problemem jest odkręcenie zardzewiałych śrub (nakrętek lub samych śrub). Trudność w odkręceniu takiej śruby spowodowana jest wypełnieniem gwintu poprzez korozję - to łączy materiał nakrętki oraz śruby.

W tym momencie właśnie do gry wchodzą oleje penetrujące - problematyczną śrubę należy spryskać takim olejem i pozostawić na kilkanaście minut. W tym czasie olej będzie wnikał w przestrzenie skorodowanego gwintu. Dzięki właściwościom smarnym ułatwia to odkręcenie takiej śruby.


Przemysł spożywczy

Przemysł spożywczy ? dział gospodarki, który zajmuje się wytwarzaniem produktów i półproduktów przeznaczonych do spożycia, takich: jak mięsne, mleczne, czyli nabiałowe, pieczywo, cukiernicze, napoje alkoholowe i bezalkoholowe itp.

W skład tego przemysłu wchodzą: rzeźnie, zakłady przetwórstwa rybnego i mięsnego, mleczarnie, piekarnie, cukrownie, gorzelnie, browary, młyny, wytwórnie soków i przetwórstwo warzywniczo-owocowe, zakłady cukiernicze oraz tytoniowe.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przemys%C5%82_spo%C5%BCywczy