Specjalistyczne biuro tłumaczeń
Nasze czasy to era globalizacji, w której każdy człowiek może poruszać się bez przeszkód po świecie i rozmawiać z ludźmi władającymi rozmaitymi jeżykami ? pod warunkiem, że sam się ich nauczy. Okazuje się, że aktualnie dobrze jest posiąść znajomość przynajmniej dwóch języków obcych i prawda jest taka, że coraz więcej ludzi bez problemu dogaduje się z obcokrajowcami. Problemy pojawiają się dopiero wtedy, kiedy okazuje się, że trzeba nam przetłumaczyć teksty o charakterze specjalistycznym, np. prawniczym. Wtedy to dobre i sprawdzone biuro tłumaczeń będzie miejscem, do którego koniecznie będziemy musieli się udać. Lepiej nie zwlekać i czym prędzej to zrobić, bowiem coraz trudniej o dogodne terminy u najbardziej rozchwytywanych tłumaczy, którzy posługują się nowoczesnymi sposobami translacji.
Dlatego też w zawodzie tłumacza niezmiernie
Oprócz umiejętności językowych i technicznych (różnych w zależności od typu tłumaczenia), tłumacze powinni legitymować się możliwie szeroką wiedzą merytoryczną z zakresu swojej specjalizacji. Dlatego też w zawodzie tłumacza niezmiernie ważną rolę odgrywa doświadczenie i ciągłe kształcenie (m.in. poprzez szkolenia i staże zagraniczne), gdyż żadna z kompetencji tłumacza nie jest statyczna i musi być stale doskonalona. Wielu tłumaczy stara się poszerzać swoje kompetencje, zarówno pogłębiając znajomość języków w swojej kombinacji, jak i poszerzając ją, poprzez naukę nowych. Opanowanie języka w stopniu wystarczającym do profesjonalnego tłumaczenia jest jednak na tyle trudne i czasochłonne, że tłumacze rzadko pracują w więcej niż kilku językach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tłumacz
Za patrona tłumaczy uznaje się świętego
Za patrona tłumaczy uznaje się świętego Hieronima, jednego z najbardziej znanych tłumaczy w historii. Dokonał on monumentalnej pracy przełożenia na łacinę całości Biblii. Przekład ten nosi nazwę Wulgata. Wspomnienie św. Hieronima w kościele katolickim przypada 30 września. W tym samym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tłumacza.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tłumacz