O oliwce z Wikipedii
Oliwka - kosmetyk używany do nawilżania i natłuszczania skóry, zwłaszcza niemowląt (od pierwszego dnia życia), dzieci i osób starszych. Głównym składnikiem jest oliwa parafinowa, która dużo rzadziej powoduje uczulenia skóry niż jej odpowiedniki oparte na oliwie roślinnej. Oliwki kosmetyczne często zawierają różne dodatki, najczęściej wyciąg z aloesu (wspomaga nawilżanie skóry), jak i rumianek, który ma właściwości kojące i łagodzące. Występują także oliwki zawierające witaminę F, która dodatkowo chroni przed wysuszeniem i podrażnieniem skóry.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oliwka_(kosmetyka)
Zamawianie kosmetyków naturalnych
Produkcja kosmetyków naturalnych opiera się na wykorzystaniu naturalnych składników służących do wytworzenia tego rodzaju kosmetyków według przyjętej receptury. Dlatego kosmetyki naturalne posiadają bardzo wiele walorów. Są one delikatne dla skóry i świetnie ją regenerują, a poza tym potrafią pięknie pachnieć dzięki temu, że zostały wytworzone w ściśle określony sposób. Wbrew pozorom kupno kosmetyków naturalnych jest bardzo proste.
Można je spotkać w odpowiednich sklepach kosmetycznych i zamawiać przez internet. Kosmetyki naturalne mogą być także rozprowadzane w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, a dzięki temu trafiać do sporej grupy klientów. Najbardziej obeznani klienci mogą zamawiać różne kosmetyki naturalne pochodzące z najbardziej odległych części świata i często z nich korzystać.
Czym jest i jak działa maseczka kosmetyczna?
Maseczka kosmetyczna - zabieg stosowany na skórę twarzy w celu poprawienia jej kondycji - oczyszczenia, odżywienia, złagodzenia niekorzystnego wpływu środowiska, zniwelowania niepożądanych zmian (łojotok, rozszerzone naczynia krwionośne itp.) lub efektów starzenia się. Choć najczęściej stosują go kobiety, przekonuje się do niego coraz więcej dbających o swą powierzchowność mężczyzn.
Na uprzednio umytą i osuszoną twarz nakłada się maseczkę, zazwyczaj w postaci pasty, papki lub kremu, a po upływie kilku do kilkunastu minut zmywa się lub ściera jej resztki (niektóre, zwłaszcza gotowe specyfiki wchłaniane są w dość znacznym stopniu przez skórę). Po oczyszczeniu skóry należy ją przetrzeć tonikiem, by przywrócić naturalne pH skóry.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Maseczka_kosmetyczna