Sukienka na co dzień
Czy sukienka koniecznie musi być ubiorem na uroczyste okazje? Oczywiście, że nie musi! Ilość wzorów, krojów i kolorów tworzy sukienkę strojem uniwersalnym na każdą chwilę. Wybierając suknię koktajlową możemy bez skrępowania wybrać się na spotkanie biznesowe albo ślub przyjaciółki. Luźne, niedługie i wykonane z przewiewnego materiału sukienki z pewnością będą świetnie wyglądały na plaży, podczas spaceru czy wypadu ze znajomymi na pizzę.
?Mała czarna? doskonale sprawdzi się na formalnym spotkaniu, a zgrabna mini zapadnie w pamięci na niejednej imprezie. Dzięki pracy wielu projektantów mody możemy bez trudu dopasować krój sukni do naszej potrzeby- możemy odpowiednio dobraną kreację założyć kiedy chcemy nie martwiąc się, że zostanie ona źle przyjęta przez inne osoby.
O małej czarnej
Oglądając programy o modzie tudzież czytając blogi i artykuły o nich często napotykamy stwierdzenie, że każda kobieta powinna mieć w swojej szafie ?małą czarną?. A cóż to jest ta ?mała czarna?? Śpieszę z wyjaśnieniem- ?mała czarna? to rodzaj nieskomplikowanej sukni koktajlowej. Sięga ona do kolana, ale może być nieco krótsza, zawsze występuje w kolorze czarnym (stąd jej nazwa). Została spopularyzowana przez znaną projektantkę mody Coco Chanel w latach dwudziestych XX wieku. Dlaczego powinna znajdować się w szafie każdej kobiety? Dzięki upraszczaniu jej bądź komplikowaniu może służyć na różne okazje- przy dodaniu biżuterii stanie się znakomitym strojem wieczorowym, natomiast gdy zamiast biżuterii założymy do niej elegancki żakiet otrzymamy strój biznesowy. Tym sposobem dzięki jednej prostej sukni jesteśmy stworzyć różne kreacje zależności od potrzeb.
Suknia ślubna w Wikipedii
Obecnie tradycyjnym kolorem sukien ślubnych w kulturze zachodniej jest biel oraz warianty koloru kremowego, np. ecru. Jedną z pierwszych kobiet, która użyła białej sukni ślubnej była Maria I Stuart, poślubiająca Franciszka II Walezjusza. Ta zmiana koloru sukni była potraktowana jako zła wróżba, jako że kolor biały był w tamtym okresie oficjalnym francuskim kolorem żałobnym. Biel sukien ślubnych stała się popularna po zawartym w roku 1840 małżeństwie Wiktorii Hanowerskiej z księciem Albertem. Oficjalna fotografia ślubna tej pary została szeroko opublikowana i zainspirowała wiele panien młodych do podobnego wyboru koloru. Przed okresem wiktoriańskim suknie ślubne miały dowolny kolor z wyjątkiem czerni (symbolizującej żałobę) i czerwieni (łączonej z prostytucją). Biały strój stał się z czasem symbolem szczęścia, czystości serca i niewinności dzieciństwa. Z czasem przypisano też bieli symbolizowanie dziewictwa.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suknia_ślubna